• 29.04.2021

Urodziny Gerarda Cieślika.

Dzisiaj swoje urodziny obchodziłby Patron naszej szkoły - Pan Gerard Cieślik.

Chorzowianin, piłkarz, trener, a przede wszystkim symbol "niebieskich".

Pamiętamy o naszym patronie. Borys, Lena i Bartek z klasy 2a  odwiedzili  ławeczkę upamiętniająca postać naszego patrona.

Galeria zdjęć.

• 8.03.2021

Dzień Kobiet 2021

Święto Kobiet, czyli Międzynarodowy Dzień Kobiet to więcej niż okazja, żeby wręczyć kwiaty albo laurkę koleżance, mamie lub nauczycielce. Historia Dnia Kobiet liczy sobie przeszło 100 lat. Dlatego w tym dniu postanowiliśmy porozmawiać na temat praw kobiet, przeszkód, jakie napotykają one w swoim życiu osobistym i zawodowym. Poznaliśmy postacie sławnych kobiet.
            Życzymy wszystkim Kobietom, małym i dużym, aby były szczęśliwe!

• 2.03.2021

Najmłodsi w świecie dinozaurów

Najmłodsi w świecie dinozaurów – chcemy wiedzieć więcej!
            Naszą opowieść moglibyśmy zacząć tak: Ponad dwieście milionów lat temu na naszej planecie pojawiły się olbrzymie gady, nazwane przez naukowców dinozaurami, a nazwa ta znaczy "straszne jaszczury". Gady naczelne panowały na Ziemi przez ponad 135 milionów lat. W porównaniu z nimi pobyt człowieka na naszej planecie jest naprawdę krótki.
            Tak wyglądał nasz szkolny DZIEŃ DINOZAURA.

• 22.02.2021

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ustanowiony przez UNESCO. Najmłodsi uczniowie szukali dzisiaj recepty, jak można dbać o nasz język ojczysty. Stworzyliśmy piękny plakat, który zawisł na naszej gazetce.  Ćwiczyliśmy naszą mowę poprzez łamańce językowe - Jola lojalna, lojalna Jola; Suchą szosą szedł Sasza; Drabina z powyłamywanymi szczeblami; i wiele innych. Wiele radości sprawiło nam biegające dyktando. To był udany dzień:)

• 13.02.2021

WALENTYNKI 2021

Już od kilku dni trwały przygotowania do tego miłego dnia.
            Przecież trzeba było własnoręcznie wykonać kartkę dla koleżanki, kolegi, swojej Pani, a tu jeszcze fotobudka, przystrojenie korytarzy, sali lekcyjnej, a i nad strojem tego dnia też trzeba było pomyśleć.
            Oj działo się, działo... Zresztą popatrzcie sami:) Galeria

• 13.02.2021

ORTOMANIAK 2021

Jak co roku odbyła się kolejna edycja konkursu ortograficznego dla klas 1-3 o tytuł Ortomaniaka szkoły.
            Uczniowie zmierzyli się  z wieloma pułapkami ortograficznymi w tekstach "Zamknięty świat", "Pułapkowa historia", a także czekała na nich najbardziej emocjonująca konkurencja, która polegała na napisaniu wielu wyrazów z trudnościami do pierwszego błędu.
            Tytuł Ortomaniaka 2021 naszej szkoły otrzymał Ignacy Lorenowicz z klasy 2a
            II miejsce - Barbara Skorek- klasa 3a
            III miesce - Dawid Pinda - klasa 3b
            W klasach pierwszych uczniowie walczyli o tytuł Bęzbłędnego pierwszoklasisty.
            Wyróżnienia otrzymały:
            Martyna Klimek- klasa 1a
            Maja Pospieszczyk - klasa 1b
            Tytuł Bezbłędnej klasy powędrował do uczniów klasy 3b.
            Gratulujemy!

• 10.02.2021

Dzień Bezpiecznego Internetu

Uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej przyłaczyli się do światowego wydarzenia jakim jest Dzień Bezpiecznego Internetu - DBI, który obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. W tym roku DBI przypada na 9 lutego.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Wydarzenie partonatem honorowym objął Prezes Rady Ministrów - Mateusz Morawiecki. Uczniowie podczas dwugodzinnych warsztatów zapoznawali się z ogromnymi możliwościami jakie daje nam ogólnoświatowa sieć komputerowa. Powstał Kodeks Młodego Internauty. Czy wiecie, że wyrządzone krzywdy zostawiają ślady? Trudno jest odbudować wewnętrzne szczęście, czy poczucie bezpieczeństwa. My to już wiemy! Szanujemy! Nie hejtujemy!
            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych zajęć.

Galeria.

• 29.01.2021

Świat według Pippi.

„Jej włosy, koloru marchewki, zaplecione były ciasno w dwa odstające warkocze. Jej nos miał kształt małego kartofelka pokrytego piegami..." Ta dziewiecięlotnia dziewczynka zagościła w sercach wielu dzieci na świecie i przywędrowała do klas drugich za sprawą książki Astrid Lindgre "Pippi Pończoszanka".
            Bądź sobą, nie krzywdź innych, poszukuj, pytaj, stój po stronie słabszych, odkrywaj siebie. Zrób coś z niczego i niech radość dają Ci małe rzeczy. Świat jest kolorowy - zdobywaj go!
            Kto jeszcze nie przeczytał, niech szybko biegnie do biblioteki!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.